Katalog, Broşür, El İlanı, İnsört, Kanpanya Broşürü, Tanıtım Föyü

Firma tanıtımı, ürün malzeme tanıtımı ve pazarlama çalışmalarınızı, reklam ve tanıtım faaliyetleriniz için broşür, el ilanı, katalog hiç eskimeyen baskılı malzemelerdir. Katalog, Broşür, El ilanı hizmet ve satılan malların anlatıldığı, promosyon özendirici bilgi veren ve tanıtım yapan, iletişim bilgilerinin olduğu baskılı materyallerdir.

Firma ve ürün tanıtımı için kendinizin yapacağı veya Matbaa.Net tarafından yapılacak tasarımlarla Katalog, Broşür, El ilanı, hizmeti almanız mümkündür. Tasarım hazırlamak için günümüzde birçok bilgisayar programı kullanılabilmektedir. Siz de bu programlar arasından tercih yaparak, faydalanabilirsiniz. Katalog, Broşür, El ilanını kendiniz hazırlamak istiyorsanız bu konuda tasarıma başlamadan evvel Matbaa.Net ekibiyle görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Tasarım başlangıç aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır.


 

Katalog, Broşür, El İlanı, için dikkat edilmesi gereken teknik özellikler.

Baskı Kâğıt ölçüsüne göre planlanmış Katalog, Broşür, El ilanı, ebatları baskı maliyeti bakımından önemlidir. Kâğıt ölçülerini dikkate alınmadan hazırlanan çalışmalarda için özelliğine göre  % 20 dolaylarına kadar etkileyen Katalog, Broşür, El ilanı, fiyatları karşımıza çıkmaktadır.

En çok tercih edilen Katalog, Broşür, El ilanı ölçüleri A4 21 x 29,7 cm  - A5  15 x 21 cm  -  10 x 21 cm

Kâğıt ölçüsüne göre  Broşür ve Katalog ve El İlanında tasarruflu ölçüler.
Tablodaki kâğıt ebatları standart ebatlardır. Kâğıt ebatlarına göre en uygun ve en çok kullanılan çok sayfalı broşür ve katalogların net ölçüleri ve tabakadan çıkan sayfa adetleri aşağıda göstermeye çalışılmıştır.

Broşür ve Katalog ve El İlanı üretiminde Matbaa.Net de kuşe kâğıt, 1,Hamur Kağıt, özel fantezi kâğıt kullanılmaktadır. Kuşe kâğıtta basık canlı, diğer kâğıtlarda kuşe kâğıt gibi parlak ve canlılık olmaz. Genelde baskısı için sayfa kullanımında kuşe kâğıt tercih edilir. Diğer kâğıtlarda Broşür ve Katalog ve El İlanı farklı bir görüntü kalitesi olur.

 

Broşür ve Katalog ve El İlanında baskıdan farklı bir takım ek işçilikler uygulanmaktadır.

Broşür ve Katalog ve El İlanında Selofan, genelde ipek, mat ve parlak olarak iki çeşit kullanılır. Selofan bir çeşit kaplama olduğundan koruyucu özellik taşır. Selofan ile kâğıt arasına yapıştırıcı sıvı malzeme kullanıldığından baskı rengini bir miktar değiştirebilir. Kaplandığı malzemelerin ömrünü uzatır. Ciltleme işlemleri sırasında kıvırma ve katlamada malzeme (karton) kırılmalarını ortadan kaldırır. Basılı malzemelere parlak selefon uygulama ile parlaklık ve canlılık verir. Parlak baskılı malzemelere mat uygulama ile mat bir görüntü sağlar.

Broşür ve Katalog ve El İlanında Bölgesel parlaklık, (spot UV lak)  logo veya istenilen tasarımda öne çıkarmak istediğiniz yerler için uygun bir yöntemdir. Selofanlı mat kuşelerde en iyi neticeyi vermektedir. Fantezi kâğıtlarda kuşe gibi etki vermemektedir. Spot lak, baskı kadar hassas olmadığından, hassas çizgiler ve şekillerde kullanılması tavsiye edilmez. Spot lak uygulaması mat ve parlak seçeneği vardır. Parlak selefonlarda Embos (yüksekliği normal laktan fazla olan) lak yaparsak ayrı bir güzellik katmaktadır. UV Embos Lak  (Kabarık) parlaklık, (yüksekliği normal laktan fazla olan)  Baskı maliyetini % 10-20 olarak etkilemektedir. UV Lak uygulamasında simli, kumlu, damla modelleri de mevcuttur.


Broşür ve Katalog, El İlanında  Vernik, Dispersiyon Lak, kalıplı vernik ve zemin vernik olarak, ister belli bir bölgeye (Spot Lak gibi),isterseniz tüm zemine atılır. Vernik, çok zeminli işlerde boya yoğunluğu nedeniyle, işin çizilmesini önlemek ve bir miktar koruma amacıyla kullanılabilir. Spot lak gibi ekstra parlaklık vermez. Mat, yarı mat ve parlak vernik olarak kullanılabilir. Parlak kağıtta kullanıldığında görüntüyü yarı mata çevirmektedir. Baskı maliyetini % 10-20 olarak etkilemektedir.

Broşür ve Katalog, El İlanında Varak Yaldız, yazı veya logonun altın, gümüş veya başka bir renk yaldız ve desende baskı yapılma işlevidir. Her türlü kâğıtta uygulanmaktadır. Varak baskının verdiği yaldız’ı, hiç bir baskı ile vermek mümkün değildir. Özel metal kalıp yapılarak uygulanır. Doğru tasarımda gösterişli ve farklılık oluşturur.

  

Broşür ve Katalog ve El İlanında Gofre, diğer adıyla kabartma baskı. İşlerinize bir boyut kazandırmak açısından tasarımınızda kullanılabilir. Tüm baskı bittikten sonra Gofre için bir erkek ve bir dişi metal klişe yaptırılır. Tüm kâğıtlarda uygulanır. Kâğıt arkasında çukurluk olacağından tek yüzlü baskılı kartlarda uygulanması doğrudur.

Broşür ve Katalog Sıvama, kâğıdı normalden 2 katı kalınlığa getirme. Bu uygulamada iki karton baskıda sonra birbirine özel tutkal kullanarak yapıştırılmaktadır. Kapak üretiminde kullanıyoruz.

 

Broşür ve Katalog, El İlanında Kırım Pilyaj, kâğıdın kolay katlanmasını istediğimiz yere kâğıdı oluklandırma (iz yapma) işlemidir. Farklı kırım şekilleri mevcuttur.

Perforaj, kâğıdın kolay yırtılmasını ya da koparılmasını sağlamak için kesikli olarak iz yapma işlemidir.

Broşür ve Katalog Cilt Modelleri sayfa sayısına ve kalınlık değerine göre karar verilen bir uygulamadır.  İnce gramajlı kağıtlarda 64 sayfaya kadar tel dikiş yapılmaktadır. Tel dikiş haricinde iplik dikiş tutkallı cilt yapılmaktadır. Talep doğrultusunda Broşür ve Katalog spiral ciltte yapılmaktadır.Broşür ve Kataloglarda kapak önemli yer tutmaktadır. Kapak kağıdı iç kağıttan farklı gramaj olduğunda 250 – 300 – 350 – 400 gr/m2 kâğıt kullanılmakta. Karton haricinde sert kapak uygulaması yapılmaktadır. Sert kapakta Kuşe kağıt, cilt bezi, termo suni deri, keten cilt bezi gibi malzemeler de kullanılır.

  

Broşür ve Katalog, El İlanında Fiyat Talebiniz için matbaa ( ) matbaa.net adresine göndereceğiniz ürünle alakalı

  • Kapalı ve açık ölçüsü  
  • Sayfa veya yaprak sayısı.
  • Üretim miktarı
  • Kâğıt hakkında bilgi varsa
  • Baskı özelliği ile ilgili bilgi varsa bunlar bizim için kısmen yeterli gelecektir.
Matbaa Basımevi

Ambalaj Ürünleri

Sertifika Diploma

Kurumsal Dökümanlar

Tanıtım Dökümanları

Klasör - Dosya

Eşantiyon, Promosyon

Zarflar

Yardımcı Bilgiler