Parlak ve Mat Spot Renk Kataloğu

2010 yılının son versiyonu 1341 spot renk tonları içeren ve her rengin ofset baskı sisteminde nasıl elde edileceğini karışım formülleriyle veren bir pantone renk kataloğudur. Parlak (Coated) ve Mat (Uncoated) olarak 2 ayrı katalogtan oluşmaktadır. Her rengin Uluslararası Pantone numarası mevcuttur ve her rengin altında formülü yazılıdır.

Direkt (spot-tire) renklerin seciminde Grafik tasarımcılar, Matbaacılar, Dijital baskı merkezleri ve diğer sektörlerin ise uluslararsı alanda ortak renk dili kullanması için gerekli bir modeldir.

 

 

PANTONE COLOR BRIDGE® SET coated / uncoated

Pantone Renk Karşılaştırma Kataloğu / Parlak / Mat

 

Pantone Spot (Direkt-Tire) Renklerin CMYK trigromi baskı, RGB ve HTML dijital renk karşığını tek bir katalogda görebildiğimiz bir katalogtur. Tasarım ve Baskı sektöründe profesyonel olarak hizmet verenler için önemli bir kaynaktır. 224 adet yeni renk kodlamasıyla Toplam 1341 adet renk kodlaması mevcuttur.

1. Reklamcılar Pantone rengi seçen müşterisine trikromi baskı yapıldığı takdirde renge ne kadar yaklaşılabileceğini veya renkteki değişimi ifade edebilmektedir. Dijital Baskı ve ekran görüntüsü ile ofset trikromi baskı sistemi arasında karşılaştırma imkânı sağlanmış olur.

2. Ters işlemi ile alınmak istenen renk çıktı karşılığı katalogtan seçilir ve Pantone karşılığı programdan kolayca bulunabilir. 
PANTONE 4-COLOR PROCESS TWO GUIDE SET COATED and UNCOATED

CMYK Parlak ve Mat Renk Kataloğu 2li set

 

Bu katalog içinde 2868 adet trikromi renk (cmyk) mevcuttur. İçeriği yumuşak gecişlerle avrupa skala sistemine göre CMYK renk değerleri mevcuttur. Bu katalog ile ekranda renk seçimlerini kolaylaştırır ve baskı sonrası, baskının doğruluğunu test etme imkanı sağlar.

Grafik tasarımcılar, Matbaacılar, Dijital baskı merkezleri için ideal

PANTONE® Color Cue 2 capture your inspiration

PANTONE COLOR CUE2 herhangi bir rengin en yakın PANTONE rengini tespit etmeye yarayan taşınabilecek şekilde tasarımlanmış bir cihazdır (spectrocolorimeter). Bünyesinde PANTONE? ye ait beş kategoride renk kütüphanesi bulunmaktadır:
1- Solid Coated, 2- Solid Uncoated, 3- Solid Matte, 4- Tekstil Cotton (TCX), 5- Tekstil Paper (TPX).
COLOR CUE2 aynı zamanda yakın renkler, komşu renkler ve bağlantılı renklerin bilgilerini barındırır. Cihaz daha sonra başvurmak üzere 30 sesli hafıza imkanı sağlamaktadır. COLOR CUE2 nin ölçüm penceresini herhangi bir rengin üzerine yerleştirin, ölçüm düğmesine basın, size ölçtüğünüz rengin en yakın PANTONE referansını versin. Rengin kimliğini saptadıktan sonra o renge ait teknik veriler anında önünüzdedir. COLOR CUE2 nin hafıza bankasındaki PANTONE referanslı teknik veriler CMYK, Adobe RGB (1998), sRGB, HTML, L*a*b*, XYZ, Hexachrome ve diğerleri gibi verilerdir. Tüm bu özellikler, tek bir cihaz, COLOR CUE2 de toplanmıştır.

PANTONE Plus Series Pastels & Neons (Coated & Uncoated Set)

Pastel ve Fosforlu Renk Klavuzu /
Parlak ve Mat

Çağdaş özel renkler taleplerini karşılamak için mükemmel renk klavuzu.

Katalogta 56 adet sıcak fosforlu renk ve 156 adet sıcak pastel renk bulunmaktadır

 

PANTONE Fashion and Home Colour Guide Paper KOD: TPX

Tekstil Ana Renk Klavuzu / Kağıt

Temel bir renk seçim aracıdır. Kullanımı kolay renk klavuzu 1925 adet renk özel kodlanarak, hızlı renk kararlarınızda yardım etmesi için tasarlanmıştır.
Kolay taşınabilir özelliği ile alışverişte yerinde değerlendirmek için ve
müşteri toplantılarınızda kullanmak için idealdir 


PANTONE Fashion and Home Colour Selector Cotton TCX

 

TEKSTİL

ANA

RENK

KATALOĞU

 

/

KUMAŞ

TCX

Tekstil sektörü, Moda ve iç tasarımcılar için, renk tonları ve renk kodlarıyla uluslararsı iletişim için gerekli bir araçtır.

Bu kapsamlı iki kitap seti 1925 adet kumaş parçaları üzerine uygulanarak düzenlenmiştir. % 100 Cotton malzemelrin özel boyanmasıyla Renkler 7 renk grubuna ayrılmış ve monte edilebilir parçalardan oluşmaktadır. Kumaş parçaları 15 x 15 mm ölçülerindedir.

Detaylı ürün resimleri ve videosu için Pantone Kütüphanesini inceleyebilirsiniz

Matbaa Basımevi

Ambalaj Ürünleri

Sertifika Diploma

Kurumsal Dökümanlar

Tanıtım Dökümanları

Klasör - Dosya

Eşantiyon, Promosyon

Zarflar

Yardımcı Bilgiler